Badminton

Permanentky k zakoupení na recepci, informace na telefonu 731 65 60 50.

Image
Přijďte si zahrát do nejmodernější a největší badmintonové haly v Ústeckém kraji.

Otevírací doba

 

Po - Pá     09:00 - 12:00
15:00 - 21:00
So - Ne 09:00 - 20:00


tel: 731 65 60 50

Badminton - Teplice

Přijďte si zahrát do badminton ARENA 68. K dispozici je osm kurtů (polovina na dvojhru a druhá polovina na čtyřhru), z nichž je šest se zeleným povrchem a dva s modrým. Osvětlení kurtů je situováno na kraje hracích polí, proto je oslnění při hře minimální. Teplota v hale je dle norem Českého badmintonového svazu 21°C.

Platební poukazy

Image

Informace a zajímavosti o badmintonu

Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje.
Badminton je jeden z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče u špičkových hráčů dosahuje běžně 300 km/h. Světový rekord drží malajský deblista Tan Boon Heong, který zasmečoval rychlostí 493 km/h, ve dvouhře je držitelem tohoto rekordu Lee Chong Wei (453 km/h).
Badminton patří mezi nejstarší sporty na světě – první doložené záznamy o tomto sportu pocházejí ze 7. století, kdy Číňané provozovali hru zvanou Di-Dčijan-Dsi. Na podobném principu odbíjení opeřeného míčku se hrála v Japonsku hra cibane a v Koreji se potom badmintonový předchůdce jmenoval Tije-Kiča-Ki. Mimo asijský kontinent byly badmintonu podobné hry provozovány i mezi Indiány Severní, Střední i Jižní Ameriky a dokonce i ve středověké Evropě, kde však byla časem tato hra zapomenuta.
Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej okolo roku 1850 „objevili“ britští vojáci. Ti hru přivezli do Anglie, kde o deset let později, v roce 1850 získala své současné jméno. Isaac Spratt svůj pamflet, ve kterém popisoval hru provozovanou v Badminton House vévodou z Beufortu, pojmenoval „Badminton Battledore – a new game“.
V roce 1934 byla založena IBF (International Badminton Federation, Mezinárodní federace badmintonu), 24. září 2006 přejmenovaná na BWF (Badminton World Federation).
Od roku 1992 patří mezi olympijské sporty.

© 2018 ARENA 68

Search