Bojové sporty
reg but 1

Výběr z velikého spektra bojových sportů s klasifikovanými trenéry pod jednou střechou.

Otevírací doba

Po - So  8:00 - 21:00

tel: 603 586 073

Velozo Team - Teplice

Přijďte si zahrát do badminton ARENA 68. K dispozici je osm kurtů (polovina na dvojhru a druhá polovina na čtyřhru), z nichž je šest se zeleným povrchem a dva s modrým. Osvětlení kurtů je situováno na kraje hracích polí, proto je oslnění při hře minimální. Teplota v hale je dle norem Českého badmintonového svazu 21°C.

Miguel Velozo

Legenda kubánského boxu, vynikající trenér. Vychoval několik mistrů republiky v boxu a pokračuje v tom dodnes.

Drak Lung

Trenér thajského boxu pocházejicí z číny. Žil dlouhodobě v Thajsku, kde nasbíral mnoho zkušeností. Má za sebou 160 zápasu.

Josef Petráček

Trenér zaměřující se na kondiční, fyzické a kruhové tréninky.

Informace a zajímavosti o bojových sportech

Box

Box, je úpolový sport, pěstní boj dvou soupeřů podobné hmotnostní kategorie, snažících se pomocí úderů pěstmi na pravidly povolenou část hlavy a těla zvítězit buď získáním bodové převahy, nebo vítězství k.o. Boj probíhá v ringu, a to výhradně ve stoje. Jakmile se boxer po tvrdém úderu dotkne podlahy jinou částí těla, než chodidly nebo leží v provazech, je v pozici na zemi rozhodčím odpočítáván. V boji se hodnotí pouze údery, které nejsou blokovány nebo zachyceny soupeřem a dopadnou přímo nebo švihem, a to kloubovou částí sevřené rukavice, na přední nebo postranní část hlavy nebo těla od pasu výše.

 

Thajský Box

Muaythai známé též jako thajský box (thaibox) je thajské plnokontaktní bojové umění. Jedná se o jeden z nejtvrdších bojových sportů. Jsou povoleny údery lokty a koleny. Každý zápas začíná tradičním zahajovacím ceremoniálem vai-kru (tanec-modlitba). Bojovníci muaythai nosí z provazu upletené čelenky mong-kon. V novodobé historii byl však tento sport upraven několika pravidly, které zajišťují ochranu jednotlivých sportovců při zápasech, aby se otevřela cesta k větší popularizaci a zájmu širší veřejnosti o další sportovní disciplínu bojových sportů. V dnešní době je hlavní cestou propagace sportovního muaythai amatérská úroveň, jejímž zastřešujícím orgánem je IFMA - International Federation of Muaythai Amateur. Základním rozdílem mezi profesionálním a amatérským pojetím muaythai je čas zápasů, počet kol a ochranné pomůcky. Kromě suspenzoru, chrániče zubů a rukavic se v původní verzi a dnes v profesionální sféře nepoužívají žádné chrániče a bojovníci nastupují k zápasu bosí. Souboj trvá pět kol po třech minutách. Jednotlivá kola jsou oddělena dvouminutovou přestávkou. V amatérském pojetí se kromě suspenzoru, chrániče zubů a rukavic ještě používá ochranná helma, chránič loktů a holení, ženy chránič hrudi a pro juniorské kategorie ještě ochranná vesta. Zápasy jsou na 3 kola po třech minutách s minutovou pauzou. Tímto zavedením sportovních pravidel do tradiční plnokontaktní disciplíny si střešní organizace IFMA slibovala otevření cesty svého sportu mezi světovou elitu v podobě uznání MOV.

 

Kruhový trénink

Kruhový trénink je spojení více cviků (8-12) bez přestávky, avšak na různé svalové skupiny-pokud možno co nejvíc od sebe vzdálené (co nevětší zrychlení krevotoku v celém krvním oběhu). Cvičí se např. ve 2-4 okruzích za sebou nebo s krátkou přestávkou-zaléží na rozvoji celkové kondice a trénovanosti.

© 2018 ARENA 68

Search